RES ARCANA / DUO

Elég sokáig szemeztem ezzel a játékkal, mire a beszerzése mellett döntöttem. A kinézete fogott meg elsőre, de az egine.building mechanizmus is érdekelt. A végső lökést a kétszemélyes verzió megjelenése adta. Mindez odáig fajult, hogy nem olcsón, de megvettem mindkét kiegészítőjét és a Duót is (ami mind összekombinálható egy játékká).

A játék kibontása után olyan látvány fogadott, amire nem számítottam. Általában rögtön kihajítom a gyári inzertet a pi... a fenébe, de ez a játék etalon lett számomra. Az inzert egy része önmagában egy tárolótálka 6 rekesszel, így az öt alap erőforrás/nyersanyag mellet még a kiegészítőben megjelent hatodik is elfér benne, ahogy a két kiegészítőben kapott kártyák és lapkák is. Persze védőzve ez sajnos már nem igaz, úgyhogy végül mégiscsak készítettem egy saját inzertet, de a tálka így is megmaradt.

A játékosok a játék elején nyolc kártyát draftolnak, ezekkel kell végigtolniuk a játékot, úgyhogy már itt ki lehet/kell alakítani egy stratégiát. A lapokból kezdetben hármat húzunk, majd minden forduló végén egyetlen egyet. Lap eldobásával egy arany vagy két bármilyen más esszencia kapható, így a játék első részében nem biztos hogy érdemes tartogatni őket, hiszen eldobva lehetőség lesz később újra felhúzni azokat.

Az artifact lapok mellet lesz egy mágusunk is, valamint minden körben választhatunk egy varázstárgyat is. Ezeknek különféle hatásait használhatjuk fel a motorunk üzemeltetéséhez. Van amelyik a forduló elején ad erőforrásokat, másokat erőforrások beadásával és/vagy a lap elfordításával aktiválhatunk. Utóbbi esetben a lap már nem használható mégegyszer az adott fordulóban, hacsak nincs olyan varázslatunk, amivel feltámaszthatjuk azt.

Az egész játékot átjárja a misztikum, a varázslatok, sárkányok, szörnyek, démonok, mágikus tárgyak és helyek. A grafika számomra átlagon felüli, bár utólag megnézve a grafikus többi játékát meglepődve tapasztaltam, hogy ugyan járt már nálam több ilyen is, de egyik sem fogott meg. A Duo verzió elismerten azzal a céllal jelent meg, hogy egyfajta demóként meghozza az új játékosok kedvét a játékhoz, és annak teljes változatát is megvásárolják, bár természetesen önmagában is teljesen jó kétszemélyes játékhoz.

Ugyan a játék megjelent magyarul is, én mégis az angol változat mellett döntöttem, mert egyrészt van némi fenntartásom az ikonográfia magyarításával kapcsolatban (nyomokban szöveget is tartalmaz), másrészt nincs időm és kedvem kivármi, amíg a kiegészítők megjelennek hozzá (vagy nem).

Res Arcana


Megjegyzések